.::. Türkülerimiz Özümüzdür..! .::.

Geri Git   .::. Türkülerimiz Özümüzdür..! .::. .:: Halk Müziği::. .:: Ozanlarımız & Sanatçılarımız ::. ► Hasret Gültekin

Seçenekler Stil
Alt 12.Nisan.2010, 14:10   #1
aslan58
Türkü Yolcusu

aslan58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 10

Level: 8 [♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥]
Paylaşım: 0 / 198
Güç: 33 / 4703
Tecrübe: 94%

Arrow Harika Çocuk

Harika Çocuk

Henüz 5 yada 6 yaşlarındaydım...Müziğe hep bir merakım vardı.Kasetlerle oynamayı da seviyordum.Bana hep bir mucize gibi geliyordu bu kutudan ses çıkması ta ki asıl mucizeyi dinleyene kadar.Babam Trtden edindiğini söylediği bir yığın kaset biriktirmişti evde.Sabah akşam Papur'u ,Akarsu'yu,Nurşani'yi ve diğer nicesini dinlemek bıktırmıyordu.Kasetleri karıştırırken ismi belirsiz bir kaset daha bulmuştum.Kopyalanmış bir kasetti bu.Dinlediğimde sesteki bulanıklığa rağmen bağlamanın tınısındaki eşsiz berraklık kendini belli ediyordu.O gün tanıştım harika çocukla.Artık hiç teybimden çıkmayacak kaseti beni o yaşımda götürdü bilmediğim yerlere , çıkardı Ütopyalara.Kafaya koymuştum çocukluk aklıyla.Bu insan kimse bulup tanışmalıydım onunla."Abi !" demeliydim "Kasetini dinledim biliyor musun?Harika çalıyorsun acaba bana da öğretir misin ? "demeliydim. O da "Peki çocuk,dinle o zaman iyi dinle belki kaparsın bir şeyler " demeliydi.Olmadı , diyemedim.Hep onun gibi iyi ve güzel hayal etmiştim insanları.Ne bilirdim bu dünyada kötülerinde olduğunu.”Allah’ın verdiği canı ancak Allah alır” diyenlerin “Allah Adına” can aldıklarını…Çok sonralardan öğrendim.İsmini öğrenememiştim bu harika çocuğun.Onu yalnızca müziğiyle tanımış ailemizde de hep aileden sayılırdı.Hep” bu güzel çocuk” diye anlatılırdı.Efsanesi olmuştu çocukluğumun.Nice okul kitaplarını bir yana koymuş , ben yalnızca O’nu okumaya çalışıyordum.
“Bu çocuğu diri diri yaktılar Sivas’ta” dediklerinde koşup oturdum teybin başına.Sesini duyunca ölmediğini zanneder gibi tekrar tekrar sarıp dinledim.Hani ölmüştü , yanmıştı ? İşte! Saz çalıyor bak.”Vurun Ulan Vurun! Ben Kolay Ölmem” diyor.Nasıl söylersiniz öldüğünü?O ben ölmem diyor siz nasıl dersiniz?Herkes susarak en ağır cevabı veriyordu.Kime kızsaydım öldü diyen sizlere mi?Salyası ağzında gezen Sivas itlerine mi? Kime kin duysaydım ? Memleketim diye övündüğüm Sivas’a mı?
İnandıramadı beni kimse yokluğuna…Vardı “O”.O’nun Ütopyası vardı.”O” mavi ülkelerin beyaz hayallerini kurmaya layıktı.Bu dünya ona layık değildi.İyi insanların ülkesindeydi artık...
Pirim kızacaktı bana.Bir Gider Bin Geliriz derken dar ağacında. Düşündüm “Nice binlere bedel bir insan da olamaz mıydı acaba?”…Çocuk kafamı çok yere sokuyordum galiba…Hasret kalmıştım ve ömür boyuda öyle kalacaktım onun “Peki çocuk” demesine…Cesaretimi toplayıp sordum bir gün pek soru sorulmayan evimizde…”Bu çocuğun adı nedir?” dedim sessizce …Hasret dediler…Hasret …
Dinledim.İyi dinledim.Kaptım bağlamandan insanlığı,sevgiyi,güzelliği… Önünde Saygıyla eğiliyorum Pirim…Bize Ütopyalardan seslen yine olur mu?Tut yüreğimizden her daim.
Bir hayli zaman geçti üzerinden.Bugün yine teybimde aynı kaseti.Dinliyorum yüreğim ateşler arasında ararken O’nu.”Ölmekten değil korkumuz”.Evet değildi korkumuz ölmekten.Koca bir miras bırakmıştı geriye “O Harika Çocuk”.
Yandı korkusuzca O ve küllerinden nice Hasretler doğurdu. Ölümden geriye Ölümsüzlüğü bıraktı Hasret.O ve Onlar girmeseydi korkusuzca ateşlere kim bugüne ışık tutabilirdi ki ; yobazların karanlığından insanlığı kurtarıp…
Sen şimdi bunu okuyorsun ya … Peki…Oku o zaman.Ama iyi oku.Belki kaparsın bir şeyler…
Sezer Aslan

Konu aslan58 tarafından (12.Nisan.2010 Saat 20:12 ) değiştirilmiştir.
aslan58 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Şu Anda Bu Konuyu Görüntüleyenler: 1 (Kayıtlı Üye: 0, Misafir: 1)

Seçenekler
Stil